img_6508_zmn img_6575_zmn img_6597_zmn img_6612_zmn img_6620_zmn img_6630_zmn img_6655_zmn img_6659_zmn img_6693_zmn img_6723_zmn img_6951_zmn img_7236_zmn

Zaufali nam

• Wydawnictwo Amistad
• Wydawnictwo Bezdroża
• Wydawnictwo Damidos
• Wydawnictwo Dolnośląskie
• Wydawnictwo Dragon
• Wydawnictwo Egmont
• Wydawnictwo Helion
• Wydawnictwo Impuls
• Wydawnictwo Naukowe PWN
• Wydawnictwo Pascal
• Wydawnictwa Szkolne PWN
• Wydawnictwo Znak
• pwn.pl

Baturo.pl tworzą dwie silne osobowości, którym prawie zawsze udaje się dojść do kompromisu :). Kilka lat temu wspólnie (i, o dziwo, całkowicie zgodnie) podjęliśmy decyzję o przeprowadzce z Warszawy w góry. Zrezygnowaliśmy z dobrej pracy i przenieśliśmy się w Beskid Mały. Wbrew opiniom, że powrócimy do Warszawy równie szybko, jak z niej wyjechaliśmy, trwamy na naszym stoku już czternasty rok. I wcale nie chce nam się wracać.

Z wykształcenia jesteśmy biologami, ale nasze życie zawodowe tak się ułożyło, że od wielu lat działamy w branży wydawniczej. Mamy w swoim dorobku książki z różnych dziedzin – od beletrystyki (biografie, powieści, literatura podróżnicza, kryminały, thrillery) przez albumy, poradniki i przewodniki po książki dla dzieci i młodzieży oraz publikacje popularnonaukowe i reportaże. Zaczynaliśmy od redakcji i składu, ale wraz ze zdobywaniem doświadczenia zakres naszych prac stale się powiększał. Zajęliśmy się redakcją techniczną, tworzeniem projektów graficznych, korektą, a potem, niejako naturalnie, także pisaniem.

Iwona Baturo

Zaraz po studiach trafiłam do redakcji graficznej jednej z warszawskich gazet. To była dobra szkoła życia i zawodu. Później zaczęłam współpracować z różnymi wydawnictwami. Dziś prowadzę jednoosobową firmę. Redaguję, koryguję, składam, piszę… Należę do wymierającego już gatunku mola książkowego. Najbardziej cenię literaturę francuską (przyznaję: jestem frankofilką) oraz niemiecką (mają naprawdę fantastycznych pisarzy). Jestem też entuzjastką literatury górskiej. Góry zresztą to mój sposób na doładowanie akumulatorów. Łazikuję po nich niemal w każdej wolnej chwili (jeśli, oczywiście, nie czytam :). Ciągnie mnie na Południe, bo lubię słońce, dobre jedzenie i wytrawne (!) czerwone wino w kieliszku. No i, tam też są góry.

Prowadzę blog Góry lektury o – jakżeby inaczej – literaturze górskiej. Od 2017 roku zasiadam w jury konkursu na Najlepszą Książkę Górską Roku.

Wojciech Baturo

Po studiach biologicznych chciałem zostać naukowcem. Miałem nadzieję, że doktorat na paryskiej uczelni da mi solidne podstawy merytoryczne i światopoglądowe. Przekonałem się jedynie, że nauką rządzą wielkie pieniądze. Przystąpiłem więc do „zbuntowanego” odłamu społeczeństwa i przez kilka lat pracowałem w fundacji proekologicznej, której projekty miały zbawić świat. Ale zabrakło mi ślepej wiary w to, co robię... Poświęciłem się więc temu, co zawsze mnie interesowało: książkom i komputerom. Redaktorskie szlify zdobyłem w Wydawnictwie Naukowym PWN, gdzie przepracowałem kilkanaście lat w dziale encyklopedii, zaczynając od szeregowego redaktora zajmującego się multimediami, kończąc na stanowisku zastępcy redaktora naczelnego działu. Dziś, po przeprowadzce na beskidzki stok, pracuję w redakcji niewielkiego, ale prężnego, bielskiego wydawnictwa.

Joomla Template by Joomla51.com